Ta strona korzysta z plików cookies. Możecie Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies zmieniając ustawienia przeglądarki.

           
About Institute of Law Studies
Authorities
Faculties
Library
Polish Yearbook of International Law

The Institute of Law Studies of the Polish Academy of Sciences

Biblioteka Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk jest specjalistyczną biblioteką naukową gromadzącą literaturę prawniczą oraz, w węższym zakresie, z dziedziny nauk politycznych i społecznych. Gromadzone są wydawnictwa z zakresu prawa cywilnego i karnego, a na szczególną uwagę zasługują zbiory dotyczące prawa międzynarodowego publicznego i prywatnego, prawa europejskiego, prawa własności intelektualnej, prawa konkurencji, prawa ochrony środowiska, międzynarodowego arbitrażu gospodarczego i in.
Biblioteka posiada cenne zbiory dokumentów międzynarodowych, roczniki prawa europejskiego i międzynarodowego, zbiór zagranicznych kodeksów z komentarzami oraz zbiór konstytucji państw obcych. W bibliotece istnieje także specjalistyczny, wydzielony księgozbiór kryminologiczny.

Aktualnie zbiory wydawnictw zwartych liczą około 50 tys. woluminów. Na szczególną uwagę zasługuje zbiór czasopism liczący 300 bieżących tytułów czasopism, z czego około 200 to czasopisma zagraniczne, w tym ponad 60 to jedyne tytuły w kraju.

Od lutego 2010 r. biblioteka uczestniczy w Warszawskim Porozumieniu Bibliotek Naukowych PAN działających w systemie katalogowania automatycznego HORIZON. Na początku marca 2010 r. rozpoczęto wprowadzanie opisów książek do katalogu komputerowego. Biblioteka współpracuje z Narodowym Uniwersalnym Katalogiem Centralnym (NUKAT). Informacje o zbiorach można znaleźć w katalogu online dostępnym w Internecie.