Ta strona korzysta z plików cookies. Możecie Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies zmieniając ustawienia przeglądarki.

          
Szukaj:
O Instytucie Nauk Prawnych PAN
Kierownictwo
Rada Naukowa
Postępowania awansowe
Aktualności
Spotkania naukowe
Aktualne badania naukowe
Zakłady naukowo-badawcze
Inne stanowiska pracy
Wydawnictwa
Towarzystwa i inne organizacje
Studia podyplomowe i szkolenia
Studia doktoranckie
Informacje dla słuchaczy
Zamówienia publiczne
Biblioteka
Polska Bibliografia Prawnicza

Instytut Nauk Prawnych PAN

wszystkie przetargi konferencje wydawnictwa

29.XI.2016 r. VIII. doroczna konferencja pt. „Powszechne środki ochrony prawnej (petycje, wnioski, skargi) w prawie administracyjnym jako instrumenty ochrony praw obywatelskich”.

(22-11-2016)

Zakład Prawa Administracyjnego Instytutu Nauk Prawnych PAN oraz Rzecznik Praw Obywatelskich organizują w dniu 29 listopada 2016 r. w Warszawie (Pałac Staszica) VIII. doroczną konferencję pt. „Powszechne środki ochrony prawnej (petycje, wnioski, skargi) w prawie administracyjnym jako instrumenty ochrony praw obywatelskich”.
Zgodnie z tytułem, konferencja poświęcona będzie analizie powszechnych środków ochrony prawnej, tj. petycji, skarg i wniosków. Prawo do tych środków wprowadza Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej w art. 63. Petycje tradycyjnie przewidziane były dla zbiorowego dialogu z władzą, zaś skargi i wnioski miały bardziej ograniczony wymiar i zakres zastosowania (szczególnie, że zostały uregulowane już dawno w k.p.a.). Obowiązująca od ubiegłego roku ustawa o petycjach uwypukliła liczne problemy nie tylko w stosowaniu petycji, ale również skarg i wniosków. W związku z tym podjęliśmy się organizacji konferencji, która w kompleksowy sposób prezentowałaby zagadnienia z zakresu powszechnych środków ochrony prawnej. Wśród zaproszonych prelegentów są akademicy, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, a także przedstawiciele trzeciego sektora.
Zachęcamy do udziału w naszej konferencji. Udział w konferencji jest bezpłatny. Jednakże z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja uczestników, której można dokonać pisząc na adres e-mail:mateusz.blachucki@inp.pan.pl

Program konferencji