Ta strona korzysta z plików cookies. Możecie Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies zmieniając ustawienia przeglądarki.

          
Szukaj:
O Instytucie Nauk Prawnych PAN
Kierownictwo
Rada Naukowa
Postępowania awansowe
Aktualności
Spotkania naukowe
Aktualne badania naukowe
Zakłady naukowo-badawcze
Inne stanowiska pracy
Wydawnictwa
Towarzystwa i inne organizacje
Studia podyplomowe i szkolenia
Studia doktoranckie
Informacje dla słuchaczy
Zamówienia publiczne
Biblioteka
Polska Bibliografia Prawnicza

Instytut Nauk Prawnych PAN

wszystkie przetargi konferencje wydawnictwa

Seminarium naukowe - 12.01.2017 r. - pt. „Współpraca sądu dla nieletnich z instytucjami pomocniczymi w procesie orzekania”

(13-12-2016)

Zarząd Polskiego Towarzystwa Kryminologicznego im. prof. Stanisława Batawii oraz Zakład Kryminologii Instytutu Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk mają przyjemność zaprosić na 12 stycznia 2017 r. na godzinę 11.00 na seminarium naukowe pt. „Współpraca sądu dla nieletnich z instytucjami pomocniczymi w procesie orzekania”, w trakcie którego referat wygłosi mgr Justyna Włodarczyk-Madejska.
Przedmiotem referatu będą wyniki badań dotyczących współpracy poszczególnych organów i instytucji w zakresie sprawowania wymiaru sprawiedliwości dla nieletnich (na etapie zbierania informacji o nieletnim i podejmowania decyzji co do orzeczenia o konkretnym środku wychowawczym lub poprawczym).
Celem badań było uzyskanie odpowiedzi na pytania, jak wygląda współpraca sądu dla nieletnich z instytucjami pomocniczymi, jak często sędziowie dla nieletnich korzystają z możliwości sporządzenia dowodu w postaci wywiadu środowiskowego oraz opinii diagnostycznej, jak przebiega proces sporządzania ww. dowodów przez instytucje pomocnicze, z jakimi trudnościami zmagają się zarówno sędziowie dla nieletnich jak i instytucje pomocnicze oraz jak oceniają oni swoją wzajemną współpracę.
Przedmiotowa współpraca została zbadana wśród trzech grup zawodowych: sędziów pracujących w wydziałach rodzinnych i nieletnich sądów rejonowych, zawodowych kuratorów rodzinnych oraz pracowników opiniodawczych zespołów sądowych specjalistów, przy pomocy ogólnopolskich badań sondażowych oraz indywidualnych wywiadów pogłębionych z ekspertami. Badania te zostały przeprowadzone w ramach projektu badawczego „Współpraca sądu rodzinnego z instytucjami pomocniczymi przy orzekaniu środków wychowawczych i poprawczych” realizowanego przez mgr Justynę Włodarczyk-Madejską w Zakładzie Kryminologii INP PAN.
Zebranie odbędzie się w Pałacu Staszica (ul. Nowy Świat 72, Warszawa), w sali nr 203 (II piętro). Uprzejmie proszę o potwierdzenie uczestnictwa do dnia 01 stycznia 2017 r. poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie http://ankietyinppan.pl/index.php/343413?lang=pl, bądź kontakt pod adresem: e-mail admin@ankietyinppan.pl