Ta strona korzysta z plików cookies. Możecie Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies zmieniając ustawienia przeglądarki.

          
Szukaj:
O Instytucie Nauk Prawnych PAN
Kierownictwo
Rada Naukowa
Postępowania awansowe
Aktualności
Spotkania naukowe
Aktualne badania naukowe
Zakłady naukowo-badawcze
Inne stanowiska pracy
Wydawnictwa
Towarzystwa i inne organizacje
Studia podyplomowe i szkolenia
Studia doktoranckie
Informacje dla słuchaczy
Zamówienia publiczne
Biblioteka
Polska Bibliografia Prawnicza

Instytut Nauk Prawnych PAN

wszystkie przetargi konferencje wydawnictwa

Konferencja CopyCamp - The Internet of Copyrighted Things (28-29 września, Warszawa)

(20-09-2017)

Szanowni Państwo,

Fundacja Nowoczesna Polska ma przyjemność poinformować, że trwa rejestracja publiczności na VI edycję organizowanej przez międzynarodowej konferencji o społecznych i ekonomicznych aspektach prawa autorskiego - CopyCamp (http://copycamp.pl).

Tegoroczna edycja CopyCampu skupia się na praktycznym znaczeniu tego, że w coraz większej liczbie życiowych aktywności wykorzystujemy cyfrowe informacje lub dane. I choć same przedmioty zawierające te informacje i dane należą do nas, to zazwyczaj ktoś inny rości sobie prawa do tej niematerialnej zawartości lub na przykład stosuje różne środki techniczne aby kontrolować to, jak z nich korzystamy. Zjawisko to dotyka nie tylko obszarów tradycyjnie kojarzonych z prawem autorskim, jak np.
kultury, edukacji, nauki czy technologii, ale też występuje w takich obszarach jak zdrowie, medycyna, czy żywność.

Wystąpi m.in. Julia Reda, posłanka do Parlamentu Europejskiego z ramienia Partii Piratów, która otworzy sesję wystąpień poruszających rozmaite tematy związane z trwającą reformą prawa autorskiego UE. James Love, dyrektor Knowledge Ecology International, będzie mówił o propozycji międzynarodowej współpracy w zakresie publicznego wsparcia badań nad lekami na raka. Ariele Elia, kuratorka z nowojorskiego Fashion Institute of Technology, wystąpi z prelekcją dotyczącą zapożyczeń w modzie. Nick Briz oraz Antonio Roberts, artyści i performersi, którzy w swojej twórczości wykorzystują możliwości jakie stwarzają nowe media i technologie, opowiedzą o swoich praktycznych doświadczeniach z prawem autorskim. Aaron Perzanowski, autor książki „The End of Ownership”
opowie o wpływie prawa autorskiego na prawo własności. Krishna Ravi Srinivas opowie z kolei o tym jak idea open source jest wykorzystywana w rolnictwie do przeciwdziałania problemom wynikającym ze stosowania praw wyłącznych do nasion.

Konferencja została objęta honorowym patronatem Ministerstwa Cyfryzacji oraz Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Partnerzy strategiczni konferencji: Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Google, ZIPSEE Cyfrowa Polska oraz Mozilla Foundation.
CopyCamp jest organizowany także w partnerstwie z: EDRi, OpenForum Europe, Open Knowledge International, ifrOSS, Free Software Foundation Europe, Creative Commons, Communia.

Zapraszamy w imieniu dr Krzysztofa Siewicza - koordynatora projektu Fundacja Nowoczesna Polska