Seminarium – 17.11.2022 – Samorząd gospodarczy w Polsce: Założenia i prerspekywy

Szanowni Państwo,
w imieniu Profesora Antoniego Różalskiego Prezesa Łódzkiego Towarzystwa Naukowego, Profesora Tomasz Dorożyński z EkSoc UŁ i wszystkich panelistów oraz własnym, serdecznie zapraszam na seminarium pt. SAMORZĄD GOSPODARCZY W POLSCE: ZAŁOŻENIA I PERSPEKTYWY.

Spotkanie odbędzie się 17 listopada o godz. 11 w Łodzi, ul. M. Skłodowskiej-Curie 11 (siedziba Łódzkiego Towarzystwa Naukowego).


Załączam zaproszenie, program i krótkie wprowadzenie do tematyki seminarium. Wszystkich zainteresowanych proszę o wypełnienie formularza rejestracji.


Pomysł na seminarium nawiązuje do przedmiotu moich studiów doktoranckich, w których elementy interdyscyplinarnej analizy dyskutowanej instytucji i dialogu z jej interesariuszami stanowią wstęp i zaproszenie do dalszych badań obejmujących szeroki zakres nauk społecznych. Będę więc zobowiązany za przesłanie niniejszego zaproszenia dalej do pracowników naukowych, których mogłyby zainteresować nasze rozważania.

W Polsce jest przeszło 2.2 mln przedsiębiorców wypracowujących 74% PKB. To poważne wartości i dobre uzasadnienie zarówno dyskusji, jak i potrzeby zmian sytuacji największej grupy zawodowej w Polsce, która nie posiada efektywnych narzędzi dialogu z państwem.

Łączę wyrazy szacunku,
dr Piotr Marciniak
Instytut Nauk Prawnych PAN