Seminarium Centrum Badań nad Międzynarodowym Prawem Karnym INP PAN, 31.05.2023 r.

Centrum Badań nad Międzynarodowym Prawem Karnym serdecznie zaprasza na otwarte seminarium naukowe, które odbędzie się 31.05.2023 r. o 12.00, w formule on-line.

Tym razem porozmawiamy o problemie ścigania i karania zbrodniarzy hitlerowskich w pracach rządu polskiego na emigracji w czasie II wojny światowej. Kwestia ta była priorytetem ówczesnych władz i niewątpliwie miała wpływ na ukształtowanie powojennego podejścia do odpowiedzialności sprawców zbrodni międzynarodowych i skutecznego ich karania.

Dyskutantami na seminarium będą dr Dominika Uczkiewicz, adiunktka w Ośrodku Badań nad Totalitaryzmami Instytutu Pileckiego oraz dr hab. Bartłomiej Krzan, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego.

Tłem seminarium będzie wydana w 2022 r. książka dr Dominiki Uczkiewicz pt. „Problem odpowiedzialności karnej za zbrodnie wojenne w pracach rządu polskiego na emigracji (1939-1945)”.

Zapraszam serdecznie na seminarium i do aktywnego udziału w dyskusji.


Dwa dni przed seminarium zostanie do Państwa rozesłany link do spotkania, osoby chętne do wzięcia udziału proszę o informację: k.wierczynska@inp.pan.pl