Instytut Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk zaprasza do uczestnictwa w kursie „Prawo Pracy po Nowelizacjach 2023 r. – problemy praktyczne”.
„Prawo Pracy po Nowelizacjach 2023 r. – problemy praktyczne” to interaktywny kurs prowadzony w formie zdalnej, którego realizację zaplanowany na dwa kolejne weekendy (terminy zajęć zostaną wkrótce opublikowane). Kurs będzie prowadzony przez wybitnych ekspertów z zakresu prawa pracy, w tym zewnętrznych specjalistów – praktyków prawa o uznanej renomie na rynku usług prawnych.
Kurs obejmuje 32h (godziny lekcyjne) zajęć w formie konwersatoriów i warsztatów, podczas których przedstawione zostaną kluczowe zagadnienia z zakresu nowelizacji prawa pracy z 2023 r. Zajęcia koncentrować się będą na problemach praktycznych – identyfikowanych przez prowadzących, jak również wskazywanych przez uczestników kursu.
Co zyskają uczestnicy kursu?
- zapoznanie się z kluczowymi zmianami wprowadzonymi przez nowelizacje prawa pracy z 2023 r.,
- zapoznanie się ze szczegółowymi obowiązkami i uprawnieniami wynikającymi z wprowadzonych zmian dla pracodawcy i pracownika oraz praktycznymi formami ich realizacji,
- uczestnictwo w inspirujących rozmowach z praktykami, w tym możliwość omawiania i rozwiązywania bieżących problemów wynikających z wprowadzonych zmian.
Każdy z uczestników, po uzyskaniu potwierdzenia uczestnictwa w kursie, otrzyma Świadectwo ukończenia kursu „Prawo Pracy po Nowelizacjach 2023 r. – problemy praktyczne” w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.
Opłata za całość kursu: 1.900 zł
Opłata rejestracyjna: 50 zł
Nr konta bankowego (opłata rejestracyjna i opłata za kurs): 54 1130 1017 0020 1466 1420 0002
Częstotliwość spotkań: dwa weekendy – termin zostanie opublikowany wkrótce.
Rekrutacja: Na studia mogą być przyjęci absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych, posiadający tytuł zawodowy magistra, tytuł zawodowy licencjata lub równorzędny.
Termin zgłoszenia: do 15.02.2024 r.
Prowadzący zajęcia:
- prof. Monika Domańska, asystent-specjalista w Izbie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych Sądu Najwyższego
- dr r.pr. Iwona Jaroszewska-Ignatowska, Partner w kancelarii Raczkowski
- prof. r.pr. Łukasz Pisarczyk, Of counsel w kancelarii Raczkowski
- prof. Monika Szwarc, kierowniczka Zakładu Prawa Europejskiego Instytutu Nauk Prawnych PAN, kierowniczka Centrum Badań nad Sądowym Stosowaniem Prawa UE Instytutu Nauk Prawnych PAN
- adw. Piotr Wojciechowski
Informacje szczegółowe:
Pani Paulina Ochman, sekretarz Kursu: email: p.ochman@inp.pan.pl, tel. 699 856 879
Kto może uczestniczyć w kursie? Uczestniczyć w kursie może osoba legitymująca się dyplomem ukończenia studiów wyższych, posiadająca tytuł zawodowy magistra, tytuł zawodowy licencjata lub tytuł równoważny.
Jaki jest koszt udziału w kursie? Kurs prowadzony jest na zasadzie pełnej, jednorazowej odpłatności. Opłata za kurs wynosi 1.900 zł brutto i obejmuje również koszt wydania świadectwa ukończenia kursu. Opłata za kurs nie obejmuje opłaty rejestracyjnej w wysokości 50 zł brutto.
Opłata za kurs uiszczana jest zgodnie z odrębną umową, której wzór stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu kursu.
Jakie dokumenty należy złożyć?
Osoba zamierzająca wziąć udział w kursie do 15 lutego 2024 r. powinna złożyć podpisany Druk zgłoszenia.
Ponadto, uczestnik kursu, podpisując Druk zgłoszenia oświadcza, że:
- 1. zapoznał się z Regulaminem kursu;
- 2. posiada tytuł zawodowy magistra, tytuł zawodowy licencjata lub tytuł równoważny;
- 3. zobowiązuje się do wniesienia opłaty za kurs;
- 4. wyraża zgodę na przetwarzanie jego/jej danych osobowych przez INP PAN na potrzeby kursu.
W jaki sposób można złożyć dokumenty
Zgłoszenie na kurs można złożyć, do dnia 15 lutego 2024 r., w jeden z następujących sposobów:
- 1. pocztą tradycyjną (listem poleconym), na adres: Paulina Ochman, Instytut Nauk Prawnych PAN, ul. Nowy Świat 72 (Pałac Staszica), 00 – 330 Warszawa (list polecony), z dopiskiem „Prawo Pracy po Nowelizacjach 2023 r. – problemy praktyczne”;
- 2. osobiście: w Sekretariacie INP PAN, pok. 272, w Pałacu Staszica, II piętro;
- 3. pocztą elektroniczną: zgłoszenie należy przesłać na adres: p.ochman@inp.pan.pl (ważne: skuteczne złożenie zgłoszenia w wersji elektronicznej każdorazowo będzie potwierdzane e-mailem zwrotnym). W przypadku składania zgłoszenia w wersji elektronicznej Uczestnik kursu jest zobowiązany dostarczyć papierową wersję zgłoszenia najpóźniej wraz z dostarczeniem podpisanej umowy o warunkach odpłatności za kurs.
Nr konta bankowego (opłata rejestracyjna i oplata za kurs): 54 1130 1017 0020 1466 1420 0002
SEKRETARZ KURSU
Paulina Ochman
e-mail: p.ochman@inp.pan.pl
tel. kom.: 699 856 879